معیار های انتخاب طراح سایت حرفه ای چیست؟

folder_openمقالات طراحی سایت

دسته بندی مقالات

امروزه با توجه به اینترنتی شدن کسب و کار ها، انتخاب طراح سایت حرفه ای امری بسیار ضروری است. بسیاری از افراد که قصد سفارش طراحی سایت دارند، می خواهند بدانند که معیار های انتخاب شرکت طراحی سایت و یا یک فرد طراح سایت چیست؟ اگر شما هم به هر دلیلی قصد ایجاد یک سایت مناسب برای خود و یا کسب و کارتان را دارید، باید با توجه به معیار های انتخاب طراح سایت که در ادامه این مقاله شرح داده شده، سفارش خود را به افراد حرفه ای و مناسب بسپارید. 

 

معیار های انتخاب طراح سایت

معیار های انتخاب شرکت طراح سایت

 

 

برای انتخاب طراح سایت مناسب باید به این موارد توجه کنید:

 

1-روش طراحی سایت توسط آن فرد یا شرکت و تطابق روش طراحی با قیمت طراحی سایت

هر فرد، گروه یا شرکت روش خود را برای طراحی سایت دارد. بعضی شرکت ها طراحی سایت با کد نویسی انجام می دهند که این روش قیمت بسیار بالاتری از سایر روش ها دارد. بعضی های دیگر هم ( از جمله طراحی سایت گروه راشاسایت ) طراحی سایت شما را با cms انجام می دهند که بسته به نوع طراحی می تواند شامل تمامی امکانات درخواستی شما ولی با قیمت بسیار کمتری باشد. 

 


 

همچنین بخوانید:                                           

روش های طراحی سایت

 


 

2- داشتن قرار داد: 

یکی از معیار های انتخاب شرکت طراحی سایت ، استفاده از قرارداد است. بهتر است شخص، گروه و یا شرکت طراح سایت برای سفارش، یک قرارداد (چه الکترونیکی و چه غیر الکترونیکی) در اختیار شما قرار دهد که شامل اطلاعاتی از جمله امکانات درخواستی شما و زمان تحویل و قیمت طراحی سایت باشد. 

این قرار داد هر دو طرف را مجبور به انجام تعهداتشان می کند.

 

3- شرکت یا فرد طراح سایت باید حتما خود دارای سایت باشد!

بعضی افرادی که طراحی سایت می کنند خود هیچ وب سایتی ندارند. آیا طبیعی است طراح سایت، یک وبسایت برای خود و کسب و کارش نداشته باشد؟

بسیاری از این افراد دلالان طراحی سایت هستند. یعنی سفارش را از شما می گیرند و به افراد دیگر می سپارند. در این حالت قیمت بیشتری از شما خواهند گرفت. همچنین هیچ تعهدی به انجام درست سفارش شما نخواهند داشت. 

همچنین بهتر است وبسایت شخص یا گروه و شرکت طراح سایت دارای گواهینامه ssl باشد. در صورتی که در ابتدای آدرس یک وبسایت https باشد، یعنی گواهی ssl دارد. 

مانند : https://rashasite.ir

 

 

4- پشتیبانی بعد از تحویل سایت

باید به این نکته توجه داشته باشید که شرکت یا فرد طراح سایت تا مدتی بعد از تحویل سایت (برای مثال 1 الی 6 ماه) ارائه پشتیبانی داشته باشد.

البته پشتیبانی طراحی سایت به این معنی نیست که شما تا مدت ها هر تغییری که در سایت خود می خواهید بدهید را به طراح سایت خود بسپارید تا به صورت رایگان این کار را برای شما انجام دهد. بلکه به این معنی است که اگر مشکلی فنی در سایت شما ایجاد شد، در حل این مشکل به شما کمک کند. همچنین این پشتیبانی می تواند شامل کمک و راهنمایی در زمینه ی کار با پنل مدیریت سایت باشد. 

 

 

5-امکان مدیریت سایت پس از تحویل

پس از طراحی سایت و تحویل آن، شما باید بتوانید سایت خود را مدیریت کرده و یا مدیریت آن را به فرد دیگری بسپارید تا دیگر برای تمامی کار ها به  طراح سایت خود وابسته نباشید. پس مطمئن شوید که طراح سایتتان پس از تحویل سایت، اطلاعات پنل مدیریت سایت و هاستینگ و دامنه را در اختیار شما قرار دهد. 

 

 

6- هاست

از مهم ترین معیار های انتخاب طراح سایت ، این است که از هاستینگ معتبر برای طراحی سایت استفاده کند. بسیاری از طراحان متاسفانه از شرکت های نامعتبر هاست تهیه می کنند و یا از هاست های رایگان موجود استفاده میکنند. این کار آسیب زیادی را به کسب و کار، سرمایه و وقت شما وارد می کند.

پس از طراح خود راجع به شرکت هاستینگ او سوال کنید و مطمئن شوید که هاست خود را از شرکت های نامعتبر دریافت نمی کنند. 

 

 

 

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست