همان طور که می دانید، امروزه با توجه به اینترنتی شدن بسیاری از کسب و کار ها ، نیاز به داشتن یک سایت حرفه ای و مناسب، بیش از هر زمانی احساس می شود. اما به دلیل زیاد شدن تعداد شرکت ها و یا افراد طراح سایت ، انتخاب طراح سایت حرفه ای بسیار دشوار شده است. بسیاری از افراد که قصد سفارش طراحی سایت را دارند، می خواهند بدانند که معیار های انتخاب شرکت طراحی سایت چیست؟ اگر شما هم به هر دلیلی قصد ایجاد یک سایت مناسب برای خود و یا کسب و کارتان را دارید، باید با توجه به معیار های انتخاب طراح سایت ، سفارش خود را به افراد حرفه ای و مناسب بسپارید. 

 

 

معیار های انتخاب طراح سایت

معیار های انتخاب شرکت طراح سایت

 

 

برای انتخاب طراح سایتتان باید به این موارد توجه کنید:

 

1-روش طراحی سایت توسط آن فرد یا شرکت و تطابق روش طراحی با قیمت طراحی سایت

هر فرد، گروه یا شرکت روش خود را برای طراحی سایت دارد. بعضی شرکت ها طراحی سایت با کد نویسی انجام میدهند که این روش قیمت بسیار بالاتری از سایر روش ها دارد. بعضیهای دیگر هم (از جمله طراحی سایت گروه راشاسایت) طراحی سایت شما را با cms انجام می دهند که بسته به نوع طراحی می تواند شامل تمامی امکانات درخواستی شما ولی با قیمت کمتری باشد. 

 


 

برای آشنایی کامل با روش های طراحی سایت این مقاله را بخوانید:

 

انواع روش های طراحی وبسایت

 


 

2- داشتن قرار داد: 

بسیار مهم است که شخص، گروه و یا شرکت طراح سایت برای سفارش، یک قرار داد ( چه الکترونیکی و چه غیر الکترونیکی) در اختیار شما قرار دهد که شامل اطلاعاتی از جمله امکانات درخواستی شما و زمان تحویل و قیمت طراحی سایت باشد. 

این قرار داد هر دو طرف را مجبور به انجام تعهداتشان می کند.

 

3- شرکت یا فرد طراح سایت باید حتما خود دارای یک سایت حرفه ای باشد

بعضی افرادی که طراحی سایت می کنند خود هیچ وب سایتی ندارند. آیا طبیعی است طراح سایت وبسایت نداشته باشد؟

بسیاری از این افراد دلالان طراحی سایت هستند. یعنی سفارش را از شما می گیرند و به افراد دیگر می سپارند. در این حالت قیمت بیشتری از شما خواهند گرفت. همچنین هیچ تعهدی به انجام درست سفارش شما نخواهند داشت. 

همچنین بهتر است وبسایت شخص یا گروه و شرکت طراح سایت دارای گواهینامه ssl باشد. در صورتی که در ابتدای آدرس یک وبسایت https باشد، یعنی گواهی ssl دارد. 

مانند : https://rashasite.ir

 

 

4- پشتیبانی

باید به این نکته توجه داشته باشید که شرکت یا فرد طراح سایت تا مدتی بعد از تحویل سایت ارائه پشتیبانی دهد و به سوالات شما پاسخ دهد. 

 

 

5-امکان مدیریت سایت پس از تحویل

پس از طراحی سایت و تحویل آن، شما باید بتوانید سایت خود را مدیریت کرده و یا مدیریت آن را به فرد دیگری بسپارید تا دیگر برای تمامی کار ها به  طراح سایت خود وابسته نباشید. پس مطمئن شوید که طراح سایتتان پس از تحویل سایت، اطلاعات پنل مدیریت سایت و هاستینگ و دامنه را در اختیار شما قرار دهد. 

همچنینگروه راشاسایت، پس از تحویل وبسایت شما، فایل آموزشی کاملی را در اختیارتان قرار داده تا با آن بتوانید سایت خود را مدیریت کرده و محتواگذاری کنید.

 

 

6- هاست

از طراح خود راجع به شرکت هاستینگ او سوال کنید و مطمئن شوید که هاست خود را از شرکت های نامعتبر دریافت نمی کنند. 

 

 

 

5/5 ( 2 نظر )

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *