آموزش ساخت کاور ریلز اینستاگرام با پاورپوینت

اگر قصد جذب مخاطب و فالوور از طریق آپلود ریلز در اینستاگرام دارید، نباید از اهمیت کاور غافل شوید. یک کاور جذاب می تواند بینندگان را ترغیب به دیدن پست شما، چه در فید، چه در اکسپلور و چه در صفحه اصلی پیج شما کند. این کاور باید به گونه ای باشد که علاوه بر داشتن ابعاد مناسب، ظاهر جذابی داشته و در صفحه پیج شما نیز با سایر پست ها هماهنگی داشته باشد. در این مطلب به آموزش طراحی و ساخت کاور ریلز اینستاگرام با پاورپوینت می پرداریم. این روش بسیار آسان است و به خصوص برای افرادی که آشنایی مختصری با محیط پاورپوینت داشته باشند، انتخابی عالی به شمار می آید.

آموزش ساخت کاور ریلز با پاورپوینت

 

آموزش ساخت کاور ریلز با پاورپوینت

به صورت خلاصه، شما باید ابتدا سایز اسلاید ها را تنظیم کنید، محدوده امن را مشخص کنید، سپس طراحی را انجام داده و در پایان به صورت عکس ذخیره کنید. این مراحل در ادامه شرح داده شده است. 

1- انتخاب ابعاد اسلاید

در اولین مرحله باید اندازه های کاور ریلز را تعیین کنید. ابعاد کاور باید 1080*1920 عمودی و نسبت 9:16 باشد. 

مطابق تصویر زیر، از سربرگ Design بر روی Slide Size  و سپس custom slide size کلیک کنید. 

انتخاب ابعاد برای ساخت کاور ریلز اینستاگرام
انتخاب ابعاد برای ساخت کاور ریلز اینستاگرام

 

سپس از پنجره باز شده اعداد 9 و 16 را (به اینچ) وارد کنید. سپس ok را بزنید تا سایز اسلاید ها تنظیم شود.

البته می توانید اعداد بزرگتر (کیفیت و حجم بالاتر عکس خروجی) یا اعداد کوچکتری هم (کیفیت و حجم پایین تر عکس) انتخاب کنید؛ اما توجه کنید که نسبت عرض به طول حتما باید 9 به 16 باشد. 

آموزش ساخت کاور ریلز اینستاگرام با پاورپوینت

 

2- مشخص کردن محدوده امن کاور

ابعاد نمایش اولیه ریلز در صفحه اصلی پیج، در فید اینستاگرام و همچنین برخی مواقع در اکسپلور، با ابعد اصلی ریلز متفاوت است. همانطور که میدانید در نمای کلی صفحه اصلی هر پیج نیز (جایی که می توانید تمام پست های یک پیج را مشاهده کنید) تمام پست ها با ابعاد مربع نمایش داده می شوند (مانند تصویر زیر). بنابراین برای اطمینان از اینکه کاور ریلز شما به بهترین شکل نشان داده می شود، باید هنگام طراحی کاور ریلز، یک منطفه امن با ابعاد 1:1 در وسط کاور در نظر بگیرید و سپس تمام عناصر اصلی محتوا که می خواهید در پیج یا فید و اکسپلور حتما نشان داده شوند را در آن ناحیه قرار دهید. 

مشخص کردن محدوده امن در ساخت کاور ریلز اینستاگرام

 

برای این کار در پاورپوینت، از سربرگ Insert بر روی shapes کلیک کنید و سپس شکل مستطیلی را انتخاب کنید. با قرار دادن نشانگر موس روی صفحه و کشیدن آن به پهنای اسلاید، مربع را رسم کنید. (برای اینکه شکل به صورت مربعی 1:1 رسم شود، همزمان با کشیدن موس روی صفحه، دست خود را بر روی دکمه shift نگه دارید)

 

آموزش ساخت کاور ریلز اینستاگرام با پاورپوینت

 

سپس  بر روی مربع کلیک کنید و از سربرگ shape format  بر روی گزینه Align و سپس Align Middle کلیک نمایید تا مربع دقیقا وسط کادر قرار گیرد. 

 

آموزش طراحی کاور ریلز اینستاگرام با پاورپوینت
آموزش طراحی کاور ریلز اینستاگرام با پاورپوینت

 

3- طراحی

بعد از تنظیم ابعاد و مشخص کردن ناحیه امن مربعی، نوبت به طراحی کاور میرسد. برای این کار با استفاده از ابزار shapes پاورپوینت اشکال مورد نیازتان را اضافه کنید، عکس های دلخواهتان را روی طرح قرار دهید و با ابزار text box نیز متن های دلخواهتان را به طرح اضافه نمایید. 

4- ذخیره کاور ریلز به صورت عکس

در آخرین مرحله از آموزش طراحی کاور ریلز اینستاگرام برای تبدیل اسلاید ها به فرمت عکس، از سربرگ File روی save as کلیک کنید. سپس بر روی Browse  کلیک کرده و سپس از قسمت Save as type یکی از دو گزینه JPEG یا PNG را انتخاب نمایید و Save کنید. 

 

روش آسان تر برای طراحی کاور ریلز با پاورپوینت

آسان ترین روش برای ساختن کاور ریلز، استفاده از قالب های آماده و از پیش طراحی شده، و سپس جایگذاری متن و عکس دلخواه در قالب است. این روش به شما کمک خواهد کرد تا در کمترین زمان، یک کاور زیبا طراحی کنید و از این به بعد نیز برای ساخت کاور همه یا بخشی از ریل های پیجتان از این قالب استفاده نمایید تا ظاهری یکدست و منظم و مرتبط با هم داشته باشند.

 


برای مشاهده قالب های آماده و دانلود آن ها کلیک نمایید: قالب ریلز اینستاگرام


 

در زیر تصویر قالب های یکی از محصولات اینستاگرام راشاسایت را مشاهده می کنید. تصویر چپ یک قالب پست مربعی، تصویر سمت راست یک قالب کاور ریلز و وسط نیز یک قالب کاور استوری است. کاور ریلز و استوری دقیقا اندازه و ابعاد مشابه دارند با این تفاوت که محتوای اصلی قالب ریلز در یک محدوده مربعی (مشابه قالب پست مربعی) قرار گرفته است. 

تمپلیت پست و استوری و ریلز عمومی
تمپلیت پست و استوری و ریلز عمومی

 


در صورتی که برای ساخت ریلز های پیج خود تمایلی به استفاده از کامپیوتر و برنامه پاورپوینت ندارید، مقاله آموزش ساخت کاور ریلز با اینشات را مطالعه نمایید.


 

نحوه قرار دادن عکس کاور روی ریلز اینستاگرام

  • روی علامت + ضربه بزنید و ویدئوی مورد نظر را انتخاب کنید.
  • برای افزودن کاور، روی دکمه ویرایش cover، که در پیش‌نمایش نشان داده شده است، ضربه بزنید و تصویر کاور مورد نظر را انتخاب کنید.
  • پس از اتمام بر روی Done ضربه بزنید و ریلز خود را آپلود کنید.

 

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up