آموزش تبدیل پاورپوینت به pdf، عکس یا فیلم

یکی از قابلیت های فوق العاده پاورپوینت، امکان خروجی گرفتن با فرمت های مختلف از جمله پی دی اف، تصویر و همچنین کلیپ می باشد. در این مقاله به آموزش تبدیل پاورپوینت به pdf، تبدیل پاورپوینت به فیلم و تبدیل پاورپوینت به عکس به ساده ترین و سریع ترین روش ممکن می پردازیم.

در واقع برای انجام هر کدام از این موارد، چند راه وجود دارد. ولی ما آسان ترین، سریع ترین و بهترین روش را برای هر کدام به شما آموزش می دهیم و دیگر نیازی به انجام روش های دیگر نخواهید داشت.

تبدیل پاورپوینت به پی دی اف، عکس و ویدئو
تبدیل پاورپوینت به پی دی اف، عکس و ویدئو

آموزش تبدیل پاورپوینت به pdf (پی دی اف)

ساده ترین راه برای گرفتن خروجی از پاورپوینت به صورت فایل پی دی اف این است که مطابق تصویر زیر، از قسمت سربرگ های بالا، بر روی file کلیک کنید. 

آموزش تبدیل پاورپوینت به pdf

 

سپس مطابق تصویر زیر، save as را انتخاب کنید. 

تبدیل پاورپوینت به pdf

 

پس از آن مطابق تصویر بالا، بر روی browse کلیک کنید و از پنجره که باز می شود، نام فایل (در کادر file name) و مسیری را که می خواهید فایل pdf در آنجا ذخیره شود انتخاب کنید.

سپس مطابق تصویر زیر بر روی فلش قسمت save as type کلیک کنید تا منویی برایتان باز شود. 

آموزش تبدیل پاورپوینت به پی دی اف

 

از منوی باز شده مطابق تصویر زیر بر روی pdf کلیک کنید و سپس save را بزنید.

آسان ترین روش تبدیل پاورپوینت به پی دی اف

به همین سادگی فایل پاورپوینت شما به pdf تبدیل شد. 

سریع ترین روش تبدیل پاورپوینت به عکس (jpg یا png)

در بسیاری از مواقع لازم است تا اسلاید های پاورپوینت را به تصاویر تبدیل کنید. برای مثال اگر از یک قالب پاورپوینت پست یا استوری اینستاگرام استفاده می کنید، لازم است تا پس از اتمام کار، اسلاید ها را به عکس با کیفیت تبدیل کرده تا در اینستاگرام خود آپلود نمایید. آسان ترین و سریع ترین روش برای این کار (که کیفیت تصاویر نیز حفظ شود) به صورت زیر است:

1- ابتدا بر روی اسلایدی که می خواهید تبدیل به عکس شود  کلیک کنید. چنانچه می خواهید تمامی اسلاید ها به عکس تبدیل شوند، نیازی به انتخاب اسلاید خاصی نیست. 

2- سپس مراحل زیر را عیناً مانند مراحل مورد قبل (آموزش تبدیل پاورپوینت به پی دی اف) عمل کنید. به این صورت که:

  • از قسمت سربرگ های بالا، بر روی file (اولین از سمت چپ) کلیک کنید. 
  • سپس save as  را زده و  بر روی browse کلیک کنید. در اینجا مسیری را که می خواهید عکس ها در آنجا ذخیره شوند را انتخاب کرده و در کادر File name نیز نام مورد نظرتان را بنویسید.
  • سپس بر روی فلش قسمت save as type کلیک کنید تا منویی برایتان باز شود. تا اینجا تمامی مراحل مانند حالت قبل (یعنی تبدیل به پی دی اف) می باشد.

حال باقی مراحل را به این صورت انجام دهید:

3- از قسمت save as type و منوی باز شده، مانند تصویر زیر بر روی jpg یا png کلیک نمایید.  سپس save را انتخاب کنید.  

آموزش تبدیل پاورپوینت به عکس jpg یا png

 

4- بعد از کلیک بر روی save، پنجره ی زیر باز می شود. در این پنچره از شما می پرسد که می خواهید تنها اسلاید انتخاب شده تبدیل به عکس شود (just this one) یا تمام اسلاید ها (all slides)؟

تبدیل پاورپوینت به عکس jpg یا png

گزینه مورد نظرتان را انتخاب کنید و سپس از پنجره باز شده که آدرس فایل ذخیره شده را (همان آدرسی که خودتان در مرحله browse انتخاب کردید) به شما می گوید ok را بزنید.

کار تمام است.  

 

آسان ترین روش تبدیل پاورپوینت به فیلم (ویدئو mp4)

یکی از کاربرد های پاورپوینت، ساخت کلیپ ها و فایل های ویدئویی است. در این روش به کمک مجموعه ای از اسلاید ها، انیمیشن دادن به المان های درون اسلاید ها، استفاده از ترنزیشن بین اسلاید ها و یا در صورت تمایل اضافه کردن تعدادی فیلم و گیف و غیره می توان یک فایل ویدئویی به کمک پاورپوینت ساخت. 

برای تبدیل پاورپوینت به ویدئو مراحل زیر را انجام دهید. 

1- ابتدا از قسمت سربرگ های بالای صفحه، بر روی گزینه ی file (اولین مورد از سمت چپ) کلیک کنید. 

2- سپس از صفحه باز شده، مانند تصویر زیر بر روی export کلیک کنید و سپس create a video را بزنید. 

آموزش تبدیل پاورپوینت به فیلم

 

3- مانند تصویر زیر می توانید با کلیک بر روی presentation quality کیفیت مورد نظرتان را انتخاب کنید. توجه کنید که هرچه کیفیت بالاتر باشد، حجم فایل نیز بیشتر خواهد بود. 

4- در قسمت seconds spend on each slide نیز زمانی که برای نمایش هر اسلاید اختصاص می باید را مشخص کنید. 

توجه: اگر شرح و روایت زمان بندی شده ضبط نکرده باشید، به صورت پيشفرض گزينه Don’t Use Recorded Timings and Narrations فعال است. يعني هيچ صدا يا يادداشتي روي فيلم قرار نخواهد گرفت. در صورتي که اين گزينه را تغيير دهيد و روي recorded timings and narrations قرار دهيد، صدا ها و يادداشت ها بر روي فايل ويدئويي قرار خواهد گرفت.  

آموزش تبدیل پاورپوینت به ویدئو

 

5- سپس بر روی create video (در تصویر بالا) کلیک نمایید.

6- از پنجره ی باز شده، نام فایل و مسیری که می خواهید فیلم در آنجا ذخیره شود را انتخاب کرده و سپس بر روی save کلیک نمایید. سپس منتظر شوید تا تبدیل پاورپوینت به فیلم کامل شود. (به نوار پایین صفحه مانند تصویر زیر دقت کنید.)

ساخت کلیپ با پاورپوینت
ساخت کلیپ با پاورپوینت

 

کار به اتمام رسید. به همین سادگی شما می توانید به ساخت کلیپ با پاورپوینت بپردازید. 

 

جمع بندی

در این مقاله ابتدا به آموزش سریع ترین و راحت ترین روش تبدیل پاورپوینت به pdf (پی دی اف) پرداختیم. سپس مراحل تبدیل اسلاید های پاورپوینت به تصویر را توضیح داده و در آخر هم آسان ترین روش ساخت فایل ویدئویی با پاورپوینت یا همان تبدیل پاورپوینت به فیلم و ویئدو را آموزش دادیم. 

امیدواریم این مقاله و توضیحات برای شما همراهان عزیز راشاسایت مفید واقع شده باشد. سوالات و یا نظرات خود را در بخش دیدگاه های همین نوشته با ما در میان بگذارید.

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.