آموزش طراحی کارت ویزیت با پاورپوینت

با توجه به اهمیت بالای استفاده از کارت ویزیت به عنوان یک روش بازاریابی و ارتباط با مشتری، و همچنین هزینه بالای سفارش طراحی آن، بسیاری از افراد ترجیح می دهند خودشان اقدام به ساخت بیزینس کارت به راحت ترین روش ممکن کنند. بنابراین تصمیم گرفتیم در این مقاله به آموزش طراحی کارت ویزیت با پاورپوینت بپردازیم. 

در ابتدا توضیح مختصری درباره کارت ویزیت و استفاده آن می دهیم. سپس به معرفی اصول اولیه طراحی آن پرداخته و در نهایت به آموزش تصویری ساخت کارت ویزیت با پاورپوینت می پردازیم. 

آموزش طراحی و ساخت کارت ویزیت با پاورپوینت
آموزش طراحی و ساخت کارت ویزیت

کارت ویزیت یا بیزینس کارت چیست؟

به طور کلی و خلاصه کارت ویزیت یک کارت بیزینسی کوچک است که می تواند به صورت شخصی یا شرکتی و سازمانی استفاده شود. بیزینس کارت معرف کسب و کار و برند شما بوده و حاوی اطلاعات تماس و راه های ارتباطی و در صورت نیاز آدرس حضوری می باشد. 

آیا هنوز هم از کسی از کارت ویزیت استفاده می کند؟

الکترونیکی و دیجیتالی شدن دنیا به هیچ عنوان به معنی بی اهمیت شدن راه ها و مواد فیزیکی و چاپی نیست. به وجود آمدن و توسعه ی بازاریابی دیجیتال نیز هیچگاه از اهمیت بازاریابی غیردیجیتال کم نکرده است. بلکه به این معنی است که باید در کنار تبلیغات و راه های ارتباطی فیزیکی، از تبلیغات و راه های ارتباطی دیجیتالی نیز بهره ببرید. 

حتی در عصر تکنولوژی و دیجیتال هم، استفاده از یک کارت بیزینس فیزیکی کوچک که به صورت بسیار مختصر و مفید  کسب و کار را معرفی کرده و دارای مشخصات و اطلاعات تماس باشد، کاملا ضروری است. در واقع کارت ویزیت می تواند به کسب و کار شما جلوه ای واقعی تر و ملموس تر ببخشد.

برای توصیف اهمیت کارت ویزیت در عصر دیجیتال باید به این نکته اشاره کرد که به هر حال و با وجود تکنولوژی محور شدن ارتباطات و کسب و کار ها، ما همچنین در دنیای فیزیکی زندگی می کنیم. هر بار که شما به مشتریان یا مخاطبان احتمالی تان برخورد می کنید (به خصوص در ایونت ها و همایش ها)، می توانید به سادگی و تنها با دادن کارت ویزیت خود به آن ها، یک یادآور و همچنین یک راه ارتباطی مناسب را در اختیار آن ها قرار دهید. این امر علاوه بر سهولت برقراری ارتباط، تاثیر به خصوصی را نیز در ذهن مشتریان شما می کذارد. 

کارت ویزیت به عنوان یک یادآوری به مشتریان شما عمل کرده و در عین حال می تواند حاوی اطلاعات تماس الکترونیک (مانند ایمیل، آی دی اینستاگرام و تلگرام، شماره واتس اپ، آدرس وبسایت و …) شما نیز باشد. 

آموزش ساخت کارت ویزیت با پاورپوینت
آموزش ساخت کارت ویزیت با پاورپوینت

مزایای ساخت کارت ویزیت با پاورپوینت

قبل از اینکه به آموزش طراحی کارت ویزیت بپردازیم، لازم است کمی از مزایای استفاده از نرم افزار پاورپوینت برای ساخت کارت ویزیت صحبت کنیم.

در گذشته از نرم افزار پاورپوینت تنها برای ساخت فایل های ارائه استفاده می شد. در واقع کاربرد و هدف اصلی استفاده از این نرم افزار، ساخت فایل های ارائه و یا کاتالوگ ها و گزارش های شرکتی است. اما در طی سال های اخیر و با توجه به گسترش و پیشرفت امکانات گرافیکی و به روز شدن ابزار های آن، از پاورپوینت می توان برای ساخت پروژه های گرافیکی از جمله پوستر ها، بروشور ها، کارت ویزیت، پست ها و کاور های اینستاگرام و غیره استفاده کرد. این نرم افزار توجه بسیاری از طراحان را به خود جلب نموده است. 

در واقع با کمی دانش کار با پاورپوینت و مقداری خلاقیت می توان طرح هایی بسیار حرفه ای خلق کرد که چیزی از نرم افزار هایی مانند فتوشاپ کم نداشته باشد. 

در ادامه چند نمونه از مزایای استفاده از پاورپوینت برای طراحی کارت ویزیت را نام می بریم:

  • روش کار بسیار ساده تر، راحت تر و سریع تر نسبت به نرم افزار های فتوشاپ و ایلاستریتور
  • امکانات بسیار ویژه و گسترده نرم افزار مایکروسافت پاورپوینت
  • کیفیت بسیار بالای طراحی و پروژه خروجی از نرم افزار پاورپوینت مانند فتوشاپ (در صورت انتخاب سایز بندی مناسب و تصاویر با کیفیت)

اصول طراحی کارت ویزیت

  • سایز های رایج کارت ویزیت: کارت ویزیت در ابعاد مختلفی ساخته می شود. اما رایج ترین آن به صورت مستطیلی و با ابعاد (5 در 9 سانتی متر) یا (5 در 8.5 سانتی متر) یا (6 در 9 سانتی متر) می باشد. 
  • استفاده از فونت درشت و خوانا
  • رعابت اصول سادگی و اختصار در اطلاعات: نیازی به نوشتن متن های طولانی در توصیف کسب و کارتان نیست. در صورت نیاز فقط می توانید یک جمله یا عبارت بسیار کوتاه در وصف بیزینس تان بنویسید. غیر از این نوشتن نام برند، راه های ارتباطی و لوگو کفایت می کند.
  • برای کارت های بیزینس شخصی می توانید در صورت تمایل یک تصویر پرسنلی از خودتان قرار دهید. در خصوص کارت های شرکتی و گروهی نیز در صورت نیاز و تمایل یک تصویر که نشان دهنده کسب و کار باشد و یا یک تصویر حرفه ای و کوچک از نمای بیرونی محل فیزیکی می تواند مناسب باشد. 

آموزش طراحی کارت ویزیت با پاورپوینت

1- ابتدا وارد محیط پاورپوینت شوید و مطابق تصویر زیر، از تب design در نوار بالا، بر روی slide size کلیک کنید. 

آموزش طراحی کارت ویزیت

 

2- سپس بر روی custom slide size کلیک کنید.

آموزش ساخت کارت ویزیت

 

3- از پنجره ای که باز می شود می توانید ابعاد را مطابق تصویر زیر وارد کنید و سپس بر روی ok کلیک کنید تا تغییر سایز اسلاید ها انجام شود.

توجه:   با توجه به سایز و ابعاد کارت ویزیتی که می خواهید، می توانید ابعاد و نسبت آن ها را تغییر دهید. اعداد وارد شده در تصویر زیر، به شما ابعاد 5 سانتی متر در 8.5 سانتی متر را خواهد داد (1285 در 756 پیکسل) که فایل یا تصویر خروجی کیفیت بالایی خواهد داشت. 

آموزش ساخت کارت ویزیت با پاورپوینت

 

4- پس از تغییر سایز، نوبت به طراحی کارت ویزیت می رسد. می توانید برای ساخت روی کارت ویزیت از یک اسلاید و برای طراحی پشت آن نیز از اسلاید دیگر استفاده نمایید.

برای ساخت کارت ویزیت می توانید از ترکیبی از اشکال و متن ها و قابلیت های جذاب گرافیکی نرم افزار پاورپوینت استفاده نمایید.

برای مثال تصویر زیر متعلق به یکی از قالب های کارت ویزیت راشاسایت می باشد که در آن از ترکیبی از اشکال با رنگ های مختلف و همچنین متن ها استفاده شده است.

آموزش طراحی کارت ویزیت با پاورپوینت

 

5- پس از پایان طراحی و ساخت بیزینس کارت با پاورپوینت، می توانید به هر فرمتی که میخواهید خروچی گرفته و به اماکنی که چاپ کارت ویزیت با کیفیت بالا و جنس کاغذ درخواستی شما انجام می دهند تحویل دهید.

تحویل فایل به صورت پاورپوینت

اگر می خواهید فایل را به صورت پاورپوینت تحویل دهید، فراموش نکنید که حتما آن را به صورت embed ذخیره کنید. 

ابتدا بر روی تب file در نوار بالای صفحه کلیک کنید.

سپس مطابق تصویر زیر بر روی option  کلیک نمایید.

سپس از تب save تیک embed fonts in the file را زده و گزینه اول را انتخاب کنید. 

گرفتن خروجی به صورت تصاویر با کیفیت

برای گرفتن خروجی به شکل عکس، از تب file، گزینه save as را زده و از قسمت browse محل ذخیره را انتخاب کنید. سپس در قسمت save as type فرمت jpg یا png را انتخاب کرده و save  را بزنید.

 

در صورتی که  بیش از یک اسلاید داشته باشید از شما سوال می پرسد که می خواهید از تمام اسلاید ها خروجی تصویر گرفته شود یا تنها اسلاید انتخاب شده. گزینه ی مورد نظرتان را انتخاب کنید.

ساده ترین راه برای طراحی کارت ویزیت با پاورپوینت

در این مقاله به آموزش طراحی کارت ویزیت با پاورپوینت پرداختیم. با این حال می خواهیم روشی بسیار سریع تر و آسان تر را به شما معرفی کنیم که آن استفاده از قالب آماده کارت ویزیت می باشد. 

با استفاده از قالب های پاورپوینت کارت ویزیت راشاسایت می توانید به سرعت و به آسانی خودتان تنها در چند دقیقه، کارت ویزیت مورد نیازتان را بسازید.


دانلود قالب کارت ویزیت


مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.